Ілля Ковтун — срібний призер Олімпіади-2024 у вправах на паралельних брусах

Перша медаль України на Олімпійських іграх у спортивній гімнастиці.

Українські гімнасти Ілля Ковтун та Олег Верняєв виступили в останньому фіналі Олімпійських ігор — вправах на паралельних брусах. Ковтуну вдалося здобути “срібло” за результатами змагань.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

Для Ковтуна та Верняєва це був третій особистий фінал на Олімпіаді-2024. При цьому, якщо Верняєв посів восьме місце в особистому багатоборстві та став п’ятим у вправах на коні, то Ковтун двічі фінішував четвертим: і у багатоборстві, і у вільних вправах.

Фінал на паралельних брусах став третім, на якому два українці були у боротьбі за медалі. Крім особистого багатоборства, два гімнасти від України також змагалися в опорному стрибку: Назар Чепурний став шостим, а Ігор Радівілов — восьмим.

У фіналі Ковтун та Верняєв боролися за медалі проти срібного призера Олімпіади-2024 у багатоборствах Чжана Бохена, а також медалістів попередньої Олімпіади у вправах на паралельних брусах: Цзоу Цзиньюаня, Лукаса Даузера та Ферхата Арікана.

Як минув фінал за участі українців?

• Ковтун відкривав фінал на паралельних брусах, підвищивши складність до 7.0 балів. За виконання український гімнаст отримав оцінку 8.5 бала, отримавши у підсумку 15.500 бала.
  • Після виступів чотирьох гімнастів Ковтун очолював список гімнастів. Олег Верняєв, який розпочинав другу групу, не втримався на брусах та втратив шанси на медаль.
  • Випередити Ковтуна вдалося лише китайцеві Цзиньюаню — він виконав програму складністю 6.9 з виконанням 9.3 бала, за що отримав 16.200, як і у кваліфікації.
  • Ковтун втримався на другій позиції. Топ-3 замкнув японця Шінносуке Ока, який останнім завершив змагання.

Спортивна гімнастика. Паралельні бруси, фінал

1. Цзоу Цзиньюань (Китай) — 16.200
  2. Ілля Ковтун (Україна) — 15.500
  3. Шінносуке Ока (Японія) — 15.300

• 8. Олег Верняєв (Україна) — 13.300

Що означає медаль Іллі Ковтуна?

• Перша медаль України на Олімпіаді-2024 у спортивній гімнастиці.
  • Перша медаль Іллі Ковтуна на Олімпійських іграх. У Токіо-2020 він завершив змагання без нагород.
  • 13-та медаль для України на Олімпійських іграх у спортивній гімнастиці та перша за вісім років.
  • Сьома медаль України на Олімпійських іграх-2024 (2+2+3).